CSAK 5 OLYAN CSAPAT VAN, AKI 4 GÓLT IS TUDOTT LŐNI A LEENDŐ BAJNOKNAK

25. forduló: 2010.09.09. 20:30 Agrár, 5 néző

VIKTOR SECURITY - ESZTÁRI NAGY PÉKSÉG GFC 10 - 4 (6-3)

Vik.-Sec.: Rácz - Orosz (Jenei), Szilágyi (Göntér) - Szádvári, Schrancz - Kovacsics

ENP GFC: Czabán - Aukszi (Godó), Pellei - Kiss (Varga), Ungvári - Papp

gól: Schrancz 4, Kovacsics 3, Szilágyi 2, Szádvári - Papp 2, Godó, Kiss

vezette: Papp J. (9)

Veszteni valója nem lévén meglepően bátran és rendkívül agilisan kezdte a mérkőzést a vendég csapat, és Papp góljával megszerezte a vezetést (0-1). Sőt, Papp révén egy szabadrúgásból elért zengő kapufával jelezték: itt ma ők nem csak egy gólt akarnak lőni. Ezen események hamar ráébresztették a hazaiakat, hogy ma nem lesz elég csak a nevüket beírni a jegyzőkönyvbe, hanem mutatni is kell valamit.

Mutattak is, s mivel gyorsan beizzították a hengereket, az első félidő közepére 4 gólt lőve 3 gólos előnyre tettek szert (4-1). Az ENP GFC azonban dícséretes módon ezt követően is felvállalta a nyílt játékot, nem álltak be védekezni, s ezért remek mérkőzés kerekedett a dologból. Innentől kezdve felváltva estek a gólok: egy mintaszerű ellentámadás végén Kiss mattolta az ellenfelet (4-2), majd 5-2, aztán Godó helyezett a kapus mellett kiválóan a bal felsőbe (5-3), de a félidő vége előtt még volt válasza a Viktornak is (6-3).

Szünet után is folytatódott a gólváltás. Papp laposan a jobb alsó sarokba lőve ismét nagyszerű gólt jegyzett (6-4) és ekkortájt óriási esélyek mutatkoztak a sárga-kékek előtt. Három, kapussal szembeni ziccert is sikerült kidolgozniuk, ám az NB I.-es múlltal is bíró Rácz kapus eszén egyszer sem sikerült túljárniuk, igaz egy esetben a kapufa is a segítségére volt. A 2. félidő első fele egyértelműen az esztáriaké volt!

Ezek után, az utolsó 10 percben a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Schrancz pedig tarthatatlannak bizonyult. A fáradni látszó vendégek 4 gólt is benyeltek a végén, még úgy is, hogy Czabán saját testi épségét sem kímélve (térdsérülést szenvedett) hallatlan nagy bravúrokat mutatott be.

Az ENP GFC oroszlánszívű játékosai a mérkőzés túlnyomó részében egyenlő ellenfelei tudtak lenni az NB I.-es múlttal rendelkező (Rácz, Shrancz, Kovacsics) játékosokat soraiban tudó leendő bajnokcsapatnak (megint az utolsó 10 percben ment csak el a hajó!) és 4 góllal is terhelték hálójukat. Erre pedig eddig csak 5 csapat volt képes a bajnokságban.... Nagy szó!

Maximális elismerést érdemelnek a vendégek, akik lelkesen, helyenként ügyesen játszva, teljes odaadással vetették megukat a küzdelembe, így ők is győztesnek érezhetik magukat. Ne legyen ez másként a hétfői Ecuador - az elmúlt évek bajnoka a magyar válogatott Madarral, Kerekessel - elleni meccsen sem!