AZ ELŐZŐ ÉVEK BAJNOKA ELLEN A 2. FÉLIDŐT 3-2-RE NYERTE AZ ENP GFC!

26. forduló: 2010.09.13. 20:30, DEAC 30 néző

ECUADOR - ESZTÁRI NAGY PÉKSÉG GFC 6 - 4 (4-1)

ECU: Katona - Szabó J., Lukács - Nagy I., Dobos - Kerekes (Bundik)

ENP GFC: Fehér - Aukszi, Pellei - Ungvári, Papp - Godó (Varga)

gól: Dobos 3, Lukács, Nagy I., Kerekes - Papp 2, Pellei 2

Szép számú közönség látogatott ki a bajnokság 26. fordulójában megrendezett Ecuador - ENP GFC mérkőzésre. A hazaiak a bajnoki címért, míg a vendégek az osztályozós hely megtartásáért küzdhettek. A vendégek helyzetét nehezítette, hogy kiváló kapusuk Czabán, térdsérülés miatt nem állhatott rendelkezésre (de nézőként jelen volt), ám a szintén térdsérülésből lábadozó Fehér - mezőnyjátékos létére - nem 100%-os állapotban is vállalta a védést. Jelen volt még továbbá nézőként az ugyancsak sérült Vajas is. Mindhárman nagyszerű sportemberi mivoltukról tettek tanúbizonyságot. S ha még hozzátesszük, hogy Bedő és Kiss egyéb elfoglaltság miatt maradt távol, akkor gondolhatttuk volna, hogy előzetesen nem lehettek vérmes reményei a csapatnak a 3 volt NB I.-es nagypályás játékost is (Szabó, Kereskes, Dobos) felvonultató hazaiak ellen.

Bekezdett az Ecuador és a félidő felére 3 gólos előnyre tett szert, ám gyorsan jött Papp szépítő találata (3-1), és innetől kezdve kiélezetté vált a meccs. Igaz ekkor még a "dél-amerikaiaknak" több helyzetük adódott, míg a sárga-kékek jószerivel csak a védekezéssel törődtek. Ennek folyományaként még egyszer betalált a hazai gárda. Félidőben 4-1 volt az eredmény, de már ez is szép helytállásnak volt tekinthető az ENP részéről. Az Ecuador meg elhitte, hogy a meccset megnyerte....

Óriási büszkeségel számolhatunk be arról, hogy a 2. 25 percben az Esztári Nagy Pékség együttesének akarata érvényesült, és nemhogy egyenrangú partnere tudott lenni nagynevű ellenfelének, hanem akaraterőben és olykor-olykor játékban is fölé nőtt az Ecuadornak!!! Pedig félő volt, hogy a fáradás miatt (csak 1 cseréjük volt) sok gólos vereségbe is beleszaladhatnak, de aki látta a meccset az tanúsíthatja: kemény erőbedobásra késztette a "kis" csapat a "nagy" csapatot. A szíve vitte előre az együttest. Lüktetett a mérkőzés, előbb Pellei növelte a gólok számát (4-2), majd az Ecuador jött (5-2), ismét Pellei "csengetett" (5-3), ezzel lélegzetvételnyi szünetet sem engedve tapadt az ENP, de újból jött az Ecuador (6-3), míg a végeredményt Papp gólja állította be (6-4). Az ENP GFC csapata a 2. félidőben 3-2-re legyőzte az Ecuadort!

A mérkőzés végén elismerően gratuláltak csapatunknak az Ecuadorosok (mi is gratuláltunk nekik a győzelemhez), hiszen a bajnokságban eddig csak 4 csapat tudott nekik legalább 4 gólt lőni, és ha hozzátesszük, hogy szünet után még több nagy helyzete is volt a vendégeknek, s így még szorosabb eredmény kialakulása is benne volt a pakliban, akkor méltán jár a gratuláció!

A nehézségek idején mutakszik meg egy csapat hite, elszántsága, összetartása és ereje. Ma nagyon összeállt a csapat, s most megmutattuk, hogy van lelki ereje, tartása a csapatnak, és ezt fenomenális módon áttettük a pályára is! Taktikai fegyelmezettségtől, magabiztosságtól, és erőtől duzzadt a társaság. Mindenki véghez vitte a maga hőstetteit a pályán és így állt össze a csapat részekből egy egésszé. Jó lenne ezt a mentalitást és játékot átmenteni a következő Echo elleni nagyon fontos összecsapásra is, mert a mai teljesítmény csak akkor vihet előre.

Köszönjük mindkét csapatnak ezt a remek estét, csak így tovább, hajrá fiúk, hajrá ENP GFC!