A SZERENCSÉSEBB CSAPAT KÉT AJÁNDÉKBA KAPOTT GÓLLAL TUDOTT NYERNI

6. forduló: 2010.12.11. 18:30 TÁG, 5 néző

ENP: Czabán - Aukszi (Vajas), Béke - Pellei, Ungvári (Alimán) - Papp

Airvent: Polgár - Hermann (Vágó), Ujj (Hámori) - Tóth B., Halász (Usztics) - Köstner

gól: Pellei, Ungvári, Alimán, Papp - Tóth B. 2, Halász 2, Köstner, Usztics

sárga lap: Béke - Tóth B.

vezette: Baradziej (9)

Két elsőosztályú csapat találkozott a terembajnokság 6. fordulójában. Az egymással jó viszonyban lévő ENP és Airvent csatája lassan már presztízs találkozónak számít: a szabadtéri bajnokságban egy 4-4-es döntetlen és egy 6-2-es Airvent győzelem született.

Az Airventnél bevetésre került az NB II.-es  Hajdúböszörmény nagypályás csapatában edződő Usztics, és a megye I-es DEAC-os Köstner is, míg az ENP-ből három játékos hiányzott, akik ez időben a nádudvari Sajt-Kalmár Kupa teremtornán vettek részt.

Ragyogóan kezdett a hazai csapat, hiszen már a 3. percben megszerezte a vezetést Pellei kapu elé "robbanós" góljával, majd újabb 3 perc elteltével Ungvári 10 méterről megeresztett bődületes bombájával már két gól volt az előnyük (2-0).

Nehezen tért magához a kezdeti sokkból az Airvent, de a 12. percben egy kapitális védekezési hibát kihasználva szépített, majd egy percre rá a védőtől a hatoson odapasszolt, ajándékba kapott labdát értékesített, így ezzel az ajándékgóllal egalizált (2-2). Sőt, az ilyen módon bekapott gól annyira lehorgasztotta a hazaiakat, hogy azonnal jött is a harmadik, így a 15. percre megfordították az eredményt a vendégek (2-3).

Azonban az ENP még a félidő vége előtt Alimán remek helyzetfelismerésének köszönhetően (a kapus lába között talált a hálóba) egyenlíteni tudott, így a játék képe és a helyzetek száma alapján - bár inkább az ENP-nek állt a zászló - igazságos döntetlennel vonultak szünetre a csapatok (3-3). Csak azt az ajándékba adott gólt tudnánk feledni....

Sajnos az ENP terembajnoki peches szériája ezen a meccsen sem ért véget az egy potyaízű góllal, hiszen a szünet után az Airvent egy kapufáról a kapus hátára visszapattanó újabb, ezúttal szerencsés góllal szerzett ismét vezetést (3-4, ez már a 3. ilyen ENP kapott gól 6 forduló alatt...), de kisvártatva egy remek akció végén Papp kiegyenlítette a hátrányt (4-4).

10 perc volt még hátra és felváltva adódtak mindkét kapu előtt helyzetek (kontrák és rekontrák), s mivel mindkét csapat a győzelemre tört, így izgalmas, változatos, jó iramú volt a mérkőzés. A gólszerzés végül 3 perccel a vége előtt az Airventnek jött össze, és a végén az egyenlítésért kitámadó ENP még egy gólt bekapott (4-6).

Egyenlő erejű csapatok küzdelmét láthattuk, amelyből végül a szerencsésebb együttes jött ki győztesül, ám az ENP a vereség ellenére is nagyon jól játszott, nem érheti szó a ház elejét, és rászolgált volna legalább az 1 pontra. Az elkövetett hibák pedig arra szolgálnak, hogy tanulni lehessen belőlük, hiszen 2-3 hibán elmegy egy ilyen  meccs.

A mérkőzésnek volt olyan periódusa, amikor az ENP két 17 éves, egy 18 éves, egy 21 éves, és egy 24 éves mezőnyjátékost szerepeltetett, így a városi bajnokság legfiatalabb átlagáletkorú garnitúrájával rendelkezett, míg az Airvent néha igencsak korosodó (jóval túl a 30-on) csapattal volt a pályán, akik persze most még állják a sarat. Most még.

Az ENP most már nagyon feni a fogát az Airvent szabadtéri bajnokságban való legyőzésére, és csak idő kérdése, hogy erre mikor kerül sor, hiszen az idő az ENP-nek dolgozik. A korosodó játékosoké a múlt, a fiataloké viszont a jövő!