HÍREK : NEGYEDSZER IS LEGYŐZTÜK A BAROSST

A VÉGÉRE SZOROSSÁ VÁLÓ MECCSEN ÉLVEZETES JÁTÉK SZEMTANÚI LEHETTÜNK

13. forduló: 2011. 02. 13. 11:00 Agrár, 10 néző

ESZTÁR NAGY PÉKSÉG GFC - BAROSS APRÓCIKK 5 - 4 (3-1)

ENP: Czabán - Aukszi (Vajas), Béke - Kiss, Ungvári - Pellei (Varga)

Baross: Szűcs L. - Kozma (Gara), Molnár (Mezei) - Takács J., Kovács Sz. - Oláh J.

gól: Ungvári 3, Kiss, Vajas - Oláh 2, Takács, Kovács

vezette: Gál (8)

Bő egy év alatt negyedszer mérkőzött meg egymással a két csapat: a tavalyi terembajnokságban 3-2-es, a tavalyi szabadtéri bajnokságban 7-1-es és 4-0-ás ENP GFC győzelem született és a papírforma most is győzelmet ígért a sárga-kékek javára.

A bombaformában lévő Ungvári, aki az előző fordulóban a meccs első 5 percében 2 gólt lőtt, ezúttal az első 10 perc alatt 3 gólt szerezve, klassszikus mesterhármassal segítette csapatát 3 gólos előnyhöz (3-0), kétszer jobb lábbal, egyszer fejjel volt eredményes.

Az "avatott nézői szemek" már ekkor eldőltnek titulálták a mérkőzést, azonban a félidő vége előtt Takács éles szögből elért találatával szépíteni tudott a Baross (3-1).

Erre válaszul a 2. félidő nyitányakor egy korszerű ellentámadás végén Aukszi passzából Kiss élete első terembajnoki gólját szerezte (ami már nagyon kijárt neki), s ezzel újra 3 gólos volt a hazaiak előnye (4-1).

Ekkor, a biztos előny tudatában az addig négyes sebességi fokozatból hármasba kapcsolt vissza az ENP, hiszen a 3 pont megszerzését nem fenyegette veszély. Mindaddig, amíg Oláh esés közben kézzel nem sodorta maga elé a labdát, amit aztán a hálóba passzírozott, s mivel ezt a spori nem észlelte, így érvényes volt a gól, hiába a reklamáció (4-2).

Oláh aztán még egyszer rápirított a hazaiakra és 4-3-ra felzárkóztatta a Barosst, ám ekkor egy újabb szép támadás után Béke-Ungvári-Vajas kombinációt követően utóbbi pofozott a hálóba, így megint megvolt a megnyugtató két gólos előny (5-3). A gól után a vendégek egy becsúszó szerelést vitattak, amelyből a támadás indult, de a bíró másként látta. Így  mindkét oldalra 1-1 kétes megítélésű szituációt jegyezhettünk fel, ezért is kaphatott csak 8-as osztályzatot a játékvezető.

Két perccel a vége előtt aztán egy szöglet után még betalált a Baross, de hiába erőlködtek, egyenlítésre már nem futotta az erejükből, így 5-4-es végeredménnyel zárult a meccs.

Az ENP GFC az erős közepes első félidei játékával is biztosan alapozta meg a győzelmét, szünet után már csak az eredmény megőrzésére törekedett, ezért nem adott ki mindent magából.

A Baross talán későn ébredt a 2. félidőben és hiába érzett rá, hogy lehetne keresnivalója, és hiába volt elég ambíciója, nem volt elég játéka ahhoz, hogy pontot szerezzen.

Végül is egy nagyon jó mérkőzést láthattunk, melyen az ENP összessítésben már negyedszer verte meg a Barosst, amivel még mindig maradt matematikai esélye a dobogóra, de a tavalyi 10. helynél már mindenképpen előrébb fog végezni. Jó lenne a 4.-6. helyet elcsípni, de ehhez a listavezető Sunlandet (Ecuador) és a hátul kullogó Józsát verni kell.