HÍREK

HÍREK : A BECSÜLET NAPJA: MEGCSELEKEDTÜK...

A BECSÜLET NAPJA: MEGCSELEKEDTÜK...

2011.02.19. 13:14

30 PERCIG ÁLLTA A SARAT AZ ENP, CSAK AZ UTOLSÓ 10 PERC DÖNTÖTT A SUNLAND JAVÁRA.

2011. 02. 19. 11:45 Mechwart, 30 néző

ESZTÁRI NAGY PÉKSÉG GFC - SUNLAND SZOLÁRIUM 2 - 6 (0-0)

ENP:  Fekete - Aukszi (Pellei), Béke - Kiss, Ungvári - Godó (Vajas)

Sunland: Kardos - Bencsik, Nagy Sz. (Kovács M.)- Fekete, Fésűs (Lukács)- Nagy Cs. (Nagy I.)

gól: Godó, Vajas - Bencsik 2, Fekete 2, Lukács, Nagy Cs.

vezette: Nagy N. (9)

Az egész heti huza-vonát követően végül a szabályok diadalmaskodtak és az eredeti időpontban megrendezésre került a mérkőzés. A Sunland a győzelme esetén bajnoki címet ünnepelhetett volna, míg az ENP a 4.-6. hely megszerzéséért küzdött.

Az első félidőben kiválóan állta a sarat a hazai csapat és elveszett labdát nem ismerve küzdöttek. Mindenhová odaértek, mindenhol ott voltak, blokkoltak, kihajtották magukat rendesen. Ha pedig a Sunland rést talált a pajzson, Fekete hálóőrön nem tudtak kifogni, aki remek teljesítményt nyújtott.

A vendégek előtt 4-5 helyzet adódott, míg a hazaiak előtt kontartámadásokból 1-2, de minden helyzet kihasználatlanul maradt, így jogos döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Szünet után is védekezésre rendezkedett be a sárga-kék csapat, ami egy darabig még továbbra is jól működött, ám ezután két gyors gólt szerezve előnyhöz jutott a Sunland (0-2). Ez sem szegte kedvét az ENP-nek, hiszen Godó gyönyörű találatával szépítettek (1-2), ám mivel a fáradtság jelei mutatkoztak rajtuk (nem bírták fizikálisan követni az ellenfelet), így a Sunland újabb három gólt jegyezhetett (1-5).

Ezután értelemszerűen kinyílt az ENP és próbált letámadni, ami be is jött, hiszen remek támadás után Vajas révén szerztek még egy gólt (2-5), de a Sunland sem hagyta annyiban a dolgot és beállította a 2-6-os végeredményt.

Összeségében remekül izzó, parázs mérkőzést láthatott a szépszámú közönség, amelyen az utolsó 10 percben indultak be az események. A jobb veleszületett és elsajátított képességekkel megáldott Sunland (NB.I-es múltú játékossal is a soraiban) teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, amivel megszerezte a bajnoki címet, de az ENP sem szégyenkezhet, szépen helytálltak, és megcselekedték, amit megkövetelt a becsület: nem adták olcsón a bőrüket. Gratulálunk mindkét együttesnek!

A mérkőzés előtt a csapatvezetőnk is megtette azt, amit megkövetelt egy becsületbeli ügy: a DVKLSZ Fórumán bejelentette, hogy a héten őt igaztalanul illetett vádak miatt lemond a Versenybizottság elnöki posztjáról. Részleteket a kedden megjelenő cikkünkben olvashatnak!