HÍREK : ZSINÓRBAN A 3. GYŐZELMET ARATTUK

A VÉGÉRE SZOROSSÁ VÁLT A MECCS, DE AZ ENP GFC ÍGY IS MEGÉRDEMELTEN NYERT

14. forduló: 2012. 05. 31. 18:00, DEAC-2, 5 néző

ENP: Szarka - Kiss (Aukszi), Varga T. (Bodó) - Dan (Mester), Botos - Ráthonyi (Varga Zs.)

BOLO: Varga - Havasi, Hodosi (Máté) - Burai, Szilágyi - Jószai

vezette: Zsurka (8)

gól: Ráthonyi 3, Botos, Dan - Szilágyi 2, Burai, Jószai

A bajnokság félidejéhez közeledve az egymás után két győzelmet arató ENP GFC fogadta az egymás után két döntetlent játszó Bolo-Bolo csapatát.

Az első játékrészben - talán már mondani sem kell - rengeteg helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, ám értékesíteni csak egyet sikerült, méghozzá rögtön a legelsőt Botos kiugrását követően, aki szépen gurított el laposan a kapus mellett (1-0).

Sajnos az egy félidőben megengedett 5 szabálytaláansága hamar kigyűlt az ENP-nek, így a 6. után 10 méteres büntetőt rúghatott a vendég csapat, ám Havasi lövését Szarka a kapufára tolta. S a korábban kihagyott helyzetek csaknem megbosszulták magukat: Burai távolról a felső lécet találta el. Így a félidei 1-0-ás eredmény már nem változott.

Szünet után aztán - az előző meccsekhez hasonlóan - beindult a Gólszüret: szép játékkal Dan és Ráthonyi révén 3-0-ra elhúztak. Utóbbi egy bedobást követően a berobbanó Aukszi által kapufára pörgetett kipattanót vágta a hálóba (3-0).

Azonban a 3. gól után egyből jött Szilágyi szépítő találata (aki meg a saját lövéséből a Szarka bravúros védése után kipattanó labdát ismétlésből lőtte droppból a jobb felsőbe, megszerezve ezzel a meccs legszebb gólját), de az ENP rögtön bevitte a 4. találatát egy gyönyörű kombinatív játékot követő támadásból, ahol szépen lábról-lábra folyt a labda, ám a középkezdésből már ott is volt a 2. Bolo-Bolo gól. Pörögtek az események, de az ENP GFC így is legalább két góllal mindig a Bolo-Bolo előtt járt.

Biztos, ami biztos, az ENP GFC hét perccel a vége előtt meglőtte az 5. gólját is, amivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzés sorsát. A narancssárgák azonban a kissé kiengedő hazaiak mellett nem adták fel a küzdelmet és a becsületükre váló módon (egy szerencsésen megpattanó szabadrúgásból, illetve Burai félpályás szólójából) az utolsó percre 1 gólra felzárkóztak, de több idő már nem volt, így a mérkőzésen végig biztosan vezető ENP GFC megérdemelt győzelmet aratott.

A mérkőzés tanulsága talán az lehet, hogy 3 gólos vezetésnél 5 perccel a vége előtt már nem arra kell törekedni, hogy kitámadva ontsa a csapat a gólokat, hanem célravezetőbb lehetne tömören védekezni, s az abból adódó kontrákból megszórni az ellenfelet, de inkább a kapott gólok elkerülését kell elsődlegesen figyelmezni, mert másképp akár izgalmas is lehet a vége...

Ezzel együtt a csapat zsinórban a 3. győzelmét aratta, amihez gratulálunk, s reméljük, hogy ezzel már a sikerek útjára lépett. Éppen ezért a 3 győzelemmel korántsem lehet megelégedni, hiszen a neheze még csak most jön: a következő 4 mérkőzés (Harmónia, Aranymester, DRSE, ZUZU) igazi értékmérő lesz a csapat számára, ahol eldől, hogy tud-e a csapat csatlakozni a középmezőnyhöz.

S ne feledjük: június 5. napján 19:30-tól kupameccs is lesz az Oláh Gábor utcán!