HÍREK : HAT GÓL ALATT MOST SEM ÚSZTA MEG A JP

4. forduló: 2013.04.11. 18:00 DEAC-1, 5 néző

ESZTÁRI NAGY PÉKSÉG GFC - JP FÉMKER 6 - 3 (1-2)

ENP GFC: Posta – Kiss Z., Varga T. (Bodó) – Dan, Mester (Varga Zs.) – Botos

JP: Bányai - Kutasi, Rékai (Zilahi)- Hutóczki, ifj. Bányai - Nyika L.

gól: Botos 3, Mester 2, Varga Zs. - Kutasi, Hutóczki, Nyika L.

sárga lap: Botos - Bányai

5 perces kiállítás: Botos

vezette: Papp J. (8)

A bajnokság 4. fordulójában a két elmaradt mérkőzés miatt a második meccsét játszotta a hazai együttes. Ellenfele a tavalyi évben 12. helyen végző JP Fémker gárdája volt, mely csapat az eddig lejátszott mindhárom bajnokiját elvesztette. Utolsó meccsén 6 gólt kapott, ráadásul a tavaly egymás ellen játszott őszi derbin a mostani ellenfelétől is 6 gólt kapott, tehát a 6 bekapott gól talán már a kezdés előtt borítékolható volt. Üdítően hatott, hogy a hazaiak hosszú ideje sérüléssel bajlódó remek játékosa Cserpák is nézőként kilátogatott a meccsre.

Valószínűleg a tavaszi napfénynek köszönhetően eléggé andalogva kezdte a meccset a hazai csapat, így a JP szerzett vezetést az 5. percben (0-1). Sajnos a mérkőzés ezen részében kilátástalanul játszott a hazai csapat, inkább a JP percei voltak ezek. Aztán a félidő közepétől belelendült az ENP és varázsütésre megváltozott a játék képe. Átvették az irányítást, helyzeteket dolgoztak ki, ám a helyzetkihasználás ismét katasztrofális volt, pedig már ekkor gólokkal megnyerhették volna az összecsapást. Minden esetre Mester bombagóljával azért sikerült az egyenlítés (1-1), ám a félidő utolsó percében egy szögletet követő kavarodás után szerencsés gólt talált a JP (1-2), így ő vonulhatott előnnyel a szünetre.

A második félidőben ellentmondást nem tűrően beindult a Gólszüret és a góllövő cipőjét a félidőben felvevő Botos góljaival 3-2 arányban gyorsan fordított. Igaz a JP egy bedobást követően fejjel még egalizálni tudott, de ezzel végképp ellőtték minden puskaporukat. A sárga-kék alakulat attraktív támadásokat vezetve szétzilálta a vendégek védekezését és Mester, Varga Zs., illetve Botos góljaival magabiztos győzelmet aratott 6-3 arányban.

Apró szépséghiba, hogy a legtöbb gólt szerző játékosnál nem csak a góllövő cipő került fel a lábra, hanem a "szövegláda" is a szájra, amiért előbb sárga lapot, majd 2 perccel a vége előtt 5 perces kiállítást kapott. Történjék bármi, az e fajta játékvezető felé irányuló verbális kommunikáció semmilyen körülmények közt sem megengedhető, ráadásul ezzel a fair-play versenyben is lépéshátrányba került az ENP GFC.

Második meccsén első győzelmét szerezte az ENP GFC, s habár a JP sokáig jól tartotta magát - ami az ő dicséretük – de a tavalyiakhoz hasonlóan ez is csak bő egy félidőre volt elegendő, így az ENP GFC erősebb csapat lévén a második félidei játékával biztosan gyűjtötte be az első 3 pontját.