HÍREK

HÍREK : MAJDNEM MEGCSÍPTÜK AZ EGYIK PONTOT

MAJDNEM MEGCSÍPTÜK AZ EGYIK PONTOT

2011.07.01. 08:32

A TAVASZ UTOLSÓ MÉRKŐZÉSÉN RÁSZOLGÁLTUNK VOLNA A DÖNTETLENRE: A MÉRKŐZÉS AZ UTOLSÓ ELŐTTI PERCBEN DŐLT EL

20. forduló: 2011. 06. 30. 18:30 DEAC, 15 néző

ENP GFC - HUNGAROTARG 2 - 4 (1-3)

ENP: Czabán - Pellei, Kiss Z. (Aukszi) - Alimán, Cserpák - Papp (Varga)

TARG: Szalánczy - Bíró, Kovács (Belényesi) - Dobi, Mezei (Kiss J.) - Usztics

gól: Cserpák, Papp - Usztics 3, Mezei

5 perces kiállítás: Usztics (50. percben)

vezette: Orosz (9)

Puhatolózó játékkal indult a mérkőzés, majd az első 10 perc után átvette a mérkőzés irányítását a vendég csapat és Usztics révén két szépen kidolgozott helyzetet követően kétgólos előnybe került (0-2). Ekkor felsejleni látszott az egy héttel ezelőtti 8-0-ás eredmény, de a hazaiak tettek róla, hogy ezúttal ne így legyen, hiszen ez a csapat nem az a csapat volt.

A Targ 15 perc után a kétgólos előny tudatában túlzottan is magabiztosnak tűnt, így az ENP átvehette a mezőnyfölényt és Cserpák óriási szólója után (a kapust is kicselezve lőtt a bal felsőbe) egy gólra felzárkózott (1-2). Sőt, egy kiváló kontrajáték után ismét ő került helyzetbe, ám két méterről az üres kapu fölé tüzelt! A kihagyott ajtó-ablak ziccer pedig kisvártatva megbosszulta magát, hiszen az annál jóval kisebb lehetőségét értékesítette a Targ, ezért 2-2 helyett 1-3-as félidővel vonultak pihenőre a csapatok.

Szünet után Aukszi vezérletével lezárta a saját kilencesét az ENP, és hiába játszott kreatívabb mezőnyjátékot a Targ, és volt többet náluk a labda, igazi helyzetbe nem tudtak kerülni, ami helyzet pedig kaput ért, azt Czabán mindet hárította. Az ENP viszont életveszélyes kontrajátékot játszott, s egy ilyenből Papp a bal kapufa és a keresztléc találkozását trafálta telibe.

Aztán egy hazaadás alatt Papp folytatott zavarórepülést, ami olyan jól sikerült, hogy Szalánczy bepotyázta a kapuja felé guruló labdát (2-3). Innentől kezdve, az utolsó 10 percben az ENP mindent megtett az egyenlítésért, letámadott, kapura lövöldözött, ami viszont nem nagyon tetszett az ekkor tehetetlennek mutatkozó vendégeknek, s igencsak felpaprikázódott a hangulat. Azonban az utolsó előtti percben két játékos meg nem értéséből kifolyólag (ahelyett, hogy az ENP hozta volna döntetlenre a meccset) a Targ vitte be a döntő találatot (2-4).

Az utolsó percben a meccs második félidejét végig dumáló Usztics brutális módon, direkt lerúgta Alimánt, amiért csak 5 perces kiállítás volt az "ajándék", piros lap helyett. Érdekes, hogy ez már az egymást követő 2. meccs, hogy az ellenfelek játékosai nem tudják idegrendszerileg feldolgozni azt, hogy az ENP borsot tör az orruk alá....

A vereség sose elfogadható, de a tavasz utolsó meccsén az ENP nagyszerű hozzáállással minden tőle telhetőt megtett, helyenként jól játszott, így tiszta lehet a lelkiismerete. Az utolsó két meccsén első osztályú csapatokkal szemben 6 gólt lőtt, 7-et kapott és egy meccset megnyert. Erre a teljesítményre kell felépíteni az őszi szezont, mert nagy feladatok várnak ránk!

Hamarosan a tavaszi szezon értékelésével jelentkezünk!